Hogar / Fixed Inductors / LLXPD3030MKT2R2M
minImg
LLXPD3030MKT2R2M
Taiyo Yuden
Producto No:
LLXPD3030MKT2R2M
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
1212
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 1.1A 144MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1212
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm
Inductance 2.2 µH
Series LLXP
Type Wirewound
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Frequency - Self Resonant 70MHz