LM1086CSX-3.3/J7001710
Texas Instruments
Producto No:
LM1086CSX-3.3/J7001710
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
DDPAK/TO-263-3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
PROTOTYPE
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 29V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1.5A
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package DDPAK/TO-263-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 1.5V @ 1.5A