Texas Instruments
Producto No:
LM109H
Fabricante:
Paquete:
TO-3
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 5.05V 200MA TO39-3
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$18.867
$18.867
10
$17.34035
$173.4035
25
$16.62196
$415.549
100
$14.645295
$1464.5295
250
$13.926544
$3481.636
500
$13.028072
$6514.036
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 5.2 mA |
| Voltage - Input (Max) | 25V |
| PSRR | - |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 200mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 10 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-3 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-205AD, TO-39-3 Metal Can |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5.05V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | LM109 |