Texas Instruments
Producto No:
LM117HVH
Fabricante:
Paquete:
TO-3
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$25.631
$25.631
10
$23.6417
$236.417
25
$22.57884
$564.471
100
$20.188165
$2018.8165
250
$19.258438
$4814.6095
500
$18.32873
$9164.365
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 7 mA |
| PSRR | 80dB ~ 65dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 60V |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | 57V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-3 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-205AD, TO-39-3 Metal Can |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.25V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | LM117 |