Texas Instruments
Producto No:
LM120H-12
Fabricante:
Paquete:
TO-3
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG LINEAR -12V 200MA TO39-3
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$20.596
$20.596
10
$18.99715
$189.9715
25
$18.1431
$453.5775
100
$16.22201
$1622.201
250
$15.47493
$3868.7325
500
$14.727888
$7363.944
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 1 mA |
| PSRR | 64dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | -32V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 200mA |
| Output Configuration | Negative |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-3 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-205AD, TO-39-3 Metal Can |
| Protection Features | Over Temperature |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -12V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | LM120 |