LM185H-1.2-SMD
Texas Instruments
Producto No:
LM185H-1.2-SMD
Paquete:
TO-2
Descripción:
MICROPOWER VOLTAGE REFERENCE DIO
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz -
Output Type Fixed
Tolerance ±1%
Current - Output 20 mA
Mounting Type Through Hole
Current - Supply -
Temperature Coefficient 150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-2
Reference Type Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz -
Series -
Current - Cathode 10 µA
Package / Case TO-46-2 Metal Can
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V
Package Tray
Voltage - Input 1.2V