LM185H-2.5
Texas Instruments
Producto No:
LM185H-2.5
Paquete:
TO-2
Descripción:
IC VREF SHUNT 1.5% TO2
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz -
Output Type Fixed
Tolerance ±1.5%
Current - Output 20 mA
Mounting Type Through Hole
Current - Supply -
Temperature Coefficient 150ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-2
Reference Type Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz 120µVrms
Series -
Current - Cathode 20 µA
Package / Case TO-46-2 Metal Can
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V