LM185WG-2.5/883
Texas Instruments
Producto No:
LM185WG-2.5/883
Paquete:
10-CFP
Descripción:
MICROPOWER VOLTAGE REFERENCE DIO
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz -
Output Type Fixed
Tolerance -
Current - Output 20 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply -
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package 10-CFP
Reference Type Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz -
Series -
Current - Cathode 20 µA
Package / Case 10-CSOIC (0.241", 6.12mm Width)
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V