Texas Instruments
Producto No:
LM1875T/LB02
Fabricante:
Paquete:
TO-220-5
Lote:
-
Descripción:
IC AMP CLASS AB MONO 25W TO220-5
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.94
$4.94
10
$4.4327
$44.327
25
$4.19026
$104.7565
100
$3.63166
$363.166
250
$3.445384
$861.346
500
$3.091547
$1545.7735
1000
$2.607332
$2607.332
2500
$2.476964
$6192.41
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Output Type | 1-Channel (Mono) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 25W x 1 @ 8Ohm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220-5 |
| Series | - |
| Type | Class AB |
| Package / Case | TO-220-5 Formed Leads |
| Voltage - Supply | 16V ~ 60V, ±8V ~ 30V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Features | Short-Circuit and Thermal Protection |
| Package | Bag |
| Base Product Number | LM1875 |