Texas Instruments
Producto No:
LM1971MX
Fabricante:
Paquete:
8-SOIC
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC VOLUME CONTROL 8SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | Communication Systems |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | Overture™ |
| Function | Volume Control |
| Specifications | 115dB |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 12V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Interface | SPI |
| Base Product Number | LM1971 |