Texas Instruments
Producto No:
LM1972MX/NOPB
Fabricante:
Paquete:
20-SOIC
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC VOLUME CONTROL 20SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.0755
$4.0755
10
$3.6613
$36.613
25
$3.46104
$86.526
100
$2.999625
$299.9625
250
$2.845782
$711.4455
500
$2.553524
$1276.762
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Applications | Consumer Audio, Professional Audio |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Series | - |
| Function | Volume Control |
| Specifications | 78dB |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Number of Channels | 2 |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 12V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Interface | SPI |
| Base Product Number | LM1972 |