STMicroelectronics
Producto No:
LM217T-DG
Fabricante:
Paquete:
TO-220
Lote:
-
Descripción:
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220AB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.387
$1.387
10
$1.23785
$12.3785
25
$1.17458
$29.3645
100
$0.964915
$96.4915
250
$0.901968
$225.492
500
$0.797088
$398.544
1000
$0.62927
$629.27
2500
$0.593655
$1484.1375
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -25°C ~ 150°C |
| PSRR | 80dB ~ 65dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | 37V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LM217 |