Texas Instruments
Producto No:
LM2575HVT-5.0/LF03
Fabricante:
Paquete:
TO-220-5
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG BUCK 5V 1A TO220-5
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.909
$5.909
10
$5.3048
$53.048
25
$5.01524
$125.381
100
$4.34644
$434.644
250
$4.123532
$1030.883
500
$3.700022
$1850.011
1000
$3.120503
$3120.503
2500
$2.964475
$7411.1875
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 60V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220-5 |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4V |
| Series | SIMPLE SWITCHER® |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | TO-220-5 Formed Leads |
| Frequency - Switching | 52kHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LM2575 |