LM2575T-3.3/NOPB
Texas Instruments
Producto No:
LM2575T-3.3/NOPB
Paquete:
TO-220-5
Descripción:
IC REG BUCK 3.3V 1A TO220-5
En stock : 83
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 40V
Output Type Fixed
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220-5
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4V
Series SIMPLE SWITCHER®
Function Step-Down
Package / Case TO-220-5
Frequency - Switching 52kHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V