Texas Instruments
Producto No:
LM2576HVT-ADJ
Fabricante:
Paquete:
TO-220-5
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG BUCK ADJ 3A TO220-5
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$9.6045
$9.6045
10
$8.6735
$86.735
25
$8.26956
$206.739
100
$7.18048
$718.048
250
$6.857822
$1714.4555
500
$6.25271
$3126.355
1000
$5.445904
$5445.904
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 60V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 3A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | 57V |
| Product Status | Not For New Designs |
| Supplier Device Package | TO-220-5 |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4V |
| Series | SIMPLE SWITCHER® |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | TO-220-5 |
| Frequency - Switching | 52kHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.23V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LM2576 |