Texas Instruments
Producto No:
LM2592HVT-ADJ
Fabricante:
Paquete:
TO-220-5
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG BUCK ADJ 2A TO220-5
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$8.6925
$8.6925
10
$7.8508
$78.508
25
$7.486
$187.15
100
$6.4999
$649.99
250
$6.207794
$1551.9485
500
$5.660062
$2830.031
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 60V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 2A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | 57V |
| Product Status | Not For New Designs |
| Supplier Device Package | TO-220-5 |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Series | SIMPLE SWITCHER® |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | TO-220-5 Formed Leads |
| Frequency - Switching | 150kHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LM2592 |