Texas Instruments
Producto No:
LM2676T-3.3/NOPB
Fabricante:
Paquete:
TO-220-7
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG BUCK 3.3V 3A TO220-7
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.187
$5.187
10
$4.65595
$46.5595
25
$4.40154
$110.0385
100
$3.81463
$381.463
250
$3.619044
$904.761
500
$3.247366
$1623.683
1000
$2.738736
$2738.736
2500
$2.601803
$6504.5075
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 3A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220-7 |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 8V |
| Series | SIMPLE SWITCHER® |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | TO-220-7 Formed Leads |
| Frequency - Switching | 260kHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LM2676 |