Texas Instruments
Producto No:
LM2756TM/NOPB
Fabricante:
Paquete:
20-DSBGA
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC LED DRV RGLTR I2C 20DSBGA
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.066
$4.066
10
$3.6518
$36.518
25
$3.4523
$86.3075
100
$2.992025
$299.2025
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 2.7V |
| Topology | Switched Capacitor (Charge Pump) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-DSBGA |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 8 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 20-WFBGA, DSBGA |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Voltage - Output | 2V ~ 4V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Frequency | 1.3MHz |
| Dimming | I²C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 30mA |
| Base Product Number | LM2756 |