Texas Instruments
Producto No:
LM2772SD/NOPB
Fabricante:
Paquete:
10-WSON (3x3)
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG CHARGE PUMP 1.2V 10WSON
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.0355
$1.0355
10
$0.93005
$9.3005
25
$0.88236
$22.059
100
$0.72485
$72.485
250
$0.677616
$169.404
500
$0.598823
$299.4115
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 150mA |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Charge Pump |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-WSON (3x3) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.7V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 1.15MHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LM2772 |