STMicroelectronics
Producto No:
LM2931AZ50R
Fabricante:
Paquete:
TO-92-3
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 5V 100MA TO92-3
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.102
$1.102
10
$0.988
$9.88
25
$0.93822
$23.4555
100
$0.770545
$77.0545
250
$0.720328
$180.082
500
$0.636557
$318.2785
1000
$0.50254
$502.54
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 1 mA |
| Voltage - Input (Max) | 26V |
| PSRR | 75dB (120Hz) |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 100mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 30 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads |
| Protection Features | Current Limit, Thermal Shutdown |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.6V @ 100mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LM2931 |