Texas Instruments
Producto No:
LM3017LE/NOPB
Fabricante:
Paquete:
10-WQFN (2.4x2.7)
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG CTRLR BOOST 10WQFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.166
$2.166
10
$1.94275
$19.4275
25
$1.83274
$45.8185
100
$1.561515
$156.1515
250
$1.466192
$366.548
500
$1.282918
$641.459
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Serial Interfaces | - |
| Output Type | Transistor Driver |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Boost |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Clock Sync | No |
| Supplier Device Package | 10-WQFN (2.4x2.7) |
| Number of Outputs | 1 |
| Duty Cycle (Max) | 86% |
| Function | Step-Up |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Output Phases | 1 |
| Package / Case | 10-WFQFN |
| Frequency - Switching | 600kHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 5.4V ~ 18V |
| Base Product Number | LM3017 |