TE Connectivity Measurement Specialties
Producto No:
LM31-00000F-015PG
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SENSOR
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Pressure | 15PSI (103.42kPa) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Applications | Industrial Automation |
| Termination Style | Cable/Wire Leads |
| Output Type | Analog Voltage |
| Port Size | Male - 1/2" (12.7mm) NPT |
| Port Style | Threaded |
| Product Status | Active |
| Pressure Type | Vented Gauge |
| Supplier Device Package | - |
| Series | - |
| Accuracy | ±1% |
| Package / Case | Cylinder |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Output | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Mfr | TE Connectivity Measurement Specialties |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Package | Bag |
| Maximum Pressure | 45PSI (310.26kPa) |
| Base Product Number | LM31 |