Texas Instruments
Producto No:
LM3100MHX/NOPB
Fabricante:
Paquete:
20-HTSSOP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG BUCK ADJ 1.5A 20HTSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.693
$4.693
10
$4.21135
$42.1135
25
$3.98126
$99.5315
100
$3.450495
$345.0495
250
$3.273586
$818.3965
500
$2.937381
$1468.6905
1000
$2.477315
$2477.315
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 7.2V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-HTSSOP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Series | SIMPLE SWITCHER® |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 20-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Frequency - Switching | Up to 1MHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LM3100 |