STMicroelectronics
Producto No:
LM317T-DG
Fabricante:
Paquete:
TO-220
Lote:
-
Descripción:
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.9025
$0.9025
10
$0.81035
$8.1035
25
$0.7695
$19.2375
100
$0.632035
$63.2035
250
$0.590824
$147.706
500
$0.522139
$261.0695
1000
$0.412214
$412.214
2500
$0.388882
$972.205
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 mA |
| PSRR | 80dB ~ 65dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | 37V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LM317 |