Texas Instruments
Producto No:
LM339N/NOPB
Fabricante:
Paquete:
14-PDIP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC COMPARATOR 4 GEN PUR 14DIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.463
$1.463
10
$1.3053
$13.053
25
$1.23918
$30.9795
100
$1.01802
$101.802
250
$0.951634
$237.9085
500
$0.840978
$420.489
1000
$0.663936
$663.936
2500
$0.619676
$1549.19
5000
$0.588686
$2943.43
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Propagation Delay (Max) | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Output Type | Open-Collector, Rail-to-Rail |
| Current - Output (Typ) | 16mA @ 5V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Voltage - Input Offset (Max) | 5mV @ 5V |
| Series | - |
| Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2V ~ 36V, ±1V ~ 18V |
| Number of Elements | 4 |
| Package | Tube |
| Current - Input Bias (Max) | 0.25µA @ 5V |
| Hysteresis | - |
| Current - Quiescent (Max) | 2.5mA |
| Base Product Number | LM339 |