Texas Instruments
Producto No:
LM3405XMKX/NOPB
Fabricante:
Paquete:
TSOT-23-6
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC LED DRV RGLTR PWM 1A TSOT23-6
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.0545
$1.0545
10
$0.9386
$9.386
25
$0.89072
$22.268
100
$0.73169
$73.169
250
$0.684
$171
500
$0.604466
$302.233
1000
$0.477204
$477.204
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Applications | Lighting |
| Voltage - Supply (Min) | 3V |
| Topology | Step-Down (Buck) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TSOT-23-6 |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Voltage - Supply (Max) | 15V |
| Voltage - Output | 13.5V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Frequency | 1.6MHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 1A |
| Base Product Number | LM3405 |