Texas Instruments
Producto No:
LM3475MFX/NOPB
Fabricante:
Paquete:
SOT-23-5
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG CTRLR BUCK SOT23-5
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.5105
$1.5105
10
$1.3528
$13.528
25
$1.28364
$32.091
100
$1.054405
$105.4405
250
$0.985644
$246.411
500
$0.871017
$435.5085
1000
$0.687648
$687.648
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Serial Interfaces | - |
| Output Type | Transistor Driver |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Clock Sync | No |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Number of Outputs | 1 |
| Duty Cycle (Max) | 100% |
| Function | Step-Down |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Output Phases | 1 |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Frequency - Switching | - |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 10V |
| Base Product Number | LM3475 |