Texas Instruments
Producto No:
LM34966QPWPRQ1
Fabricante:
Paquete:
14-HTSSOP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
500KHZ WIDE VIN NON-SYNCHRONOUS
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.4225
$2.4225
10
$2.1755
$21.755
25
$2.05276
$51.319
100
$1.74876
$174.876
250
$1.642056
$410.514
500
$1.436799
$718.3995
1000
$1.190492
$1190.492
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Synchronous Rectifier | No |
| Serial Interfaces | - |
| Output Type | Transistor Driver |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Boost, Flyback, SEPIC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Clock Sync | No |
| Supplier Device Package | 14-HTSSOP |
| Number of Outputs | 1 |
| Duty Cycle (Max) | 93% |
| Function | Step-Up, Step-Up/Step-Down |
| Control Features | Current Limit, Enable, Frequency Control, Power Good, Soft Start |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Output Phases | 1 |
| Package / Case | 14-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Frequency - Switching | 100kHz ~ 500kHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.97V ~ 40V |
| Base Product Number | LM34966 |