Texas Instruments
Producto No:
LM358LVIDGKR
Fabricante:
Paquete:
8-VSSOP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8VSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.4655
$0.4655
10
$0.3477
$3.477
25
$0.30438
$7.6095
100
$0.196935
$19.6935
250
$0.16302
$40.755
500
$0.130416
$65.208
1000
$0.099988
$99.988
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Output Type | - |
| Slew Rate | 1.5V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 90µA (x2 Channels) |
| Current - Input Bias | 15 pA |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Series | - |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Circuits | 2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Base Product Number | LM358 |