Texas Instruments
Producto No:
LM3658SD/NOPB
Fabricante:
Paquete:
10-WSON (3x3)
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC BATT CHG LI-ION 1CELL 10WSON
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.6055
$1.6055
10
$1.44495
$14.4495
25
$1.36344
$34.086
100
$1.16166
$116.166
250
$1.090752
$272.688
500
$0.954408
$477.204
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Battery Pack Voltage | 4.2V |
| Charge Current - Max | 1A |
| Number of Cells | 1 |
| Current - Charging | Constant - Programmable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-WSON (3x3) |
| Series | - |
| Fault Protection | Over Current, Over Temperature |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 6V |
| Battery Chemistry | Lithium Ion/Polymer |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Programmable Features | - |
| Interface | USB |
| Base Product Number | LM3658 |