Texas Instruments
Producto No:
LM3671MF-ADJ/NOPB
Fabricante:
Paquete:
SOT-23-5
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG BUCK ADJ 600MA SOT23-5
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.6245
$1.6245
10
$1.45825
$14.5825
25
$1.3756
$34.39
100
$1.172205
$117.2205
250
$1.100632
$275.158
500
$0.963053
$481.5265
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 600mA |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 3.3V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.7V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Frequency - Switching | 2MHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.1V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LM3671 |