LM385Z-2.5/LFT7
Texas Instruments
Producto No:
LM385Z-2.5/LFT7
Descripción:
IC VREF SHUNT 3% TO92-3
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz -
Output Type Fixed
Tolerance ±3%
Current - Output 20 mA
Mounting Type Through Hole
Current - Supply -
Temperature Coefficient 150ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-92-3
Reference Type Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz 120µVrms
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V