Hogar / Microcontrollers / LM3S1608-EQC50-A2T
minImg
LM3S1608-EQC50-A2T
Texas Instruments
Producto No:
LM3S1608-EQC50-A2T
Paquete:
100-LQFP (14x14)
Descripción:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor ARM® Cortex®-M3
Speed 50MHz
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 32K x 8
Number of I/O 52
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 100-LQFP (14x14)
Series Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 1000
Package / Case 100-LQFP
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Data Converters A/D 8x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.25V ~ 2.75V