Hogar / Microcontrollers / LM3S1751-IBZ50-A2
minImg
LM3S1751-IBZ50-A2
Texas Instruments
Producto No:
LM3S1751-IBZ50-A2
Paquete:
108-BGA (10x10)
Descripción:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor ARM® Cortex®-M3
Speed 50MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64K x 8
Number of I/O 56
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 108-BGA (10x10)
Series Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 1000
Package / Case 108-LFBGA
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Data Converters A/D 4x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.25V ~ 2.75V