Hogar / Microcontrollers / LM3S1911-IBZ50-A2T
minImg
LM3S1911-IBZ50-A2T
Texas Instruments
Producto No:
LM3S1911-IBZ50-A2T
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
108-BGA (10x10)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor ARM® Cortex®-M3
Speed 50MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64K x 8
Number of I/O 60
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 108-BGA (10x10)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 1000
Package / Case 108-LFBGA
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Texas Instruments
Connectivity I²C, IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Program Memory Size 256KB (256K x 8)
Data Converters -
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.25V ~ 2.75V