Hogar / Microcontrollers / LM3S8971-IBZ50-A2
minImg
LM3S8971-IBZ50-A2
Texas Instruments
Producto No:
LM3S8971-IBZ50-A2
Paquete:
108-BGA (10x10)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor ARM® Cortex®-M3
Speed 50MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64K x 8
Number of I/O 38
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 108-BGA (10x10)
Series Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 8000
Package / Case 108-LFBGA
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Texas Instruments
Connectivity CANbus, Ethernet, IrDA, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART
Program Memory Size 256KB (256K x 8)
Data Converters A/D 8x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.25V ~ 2.75V