LM4040C10IDBZTG4
Texas Instruments
Producto No:
LM4040C10IDBZTG4
Descripción:
IC VREF SHUNT 0.5% SOT23-3
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz -
Output Type Fixed
Tolerance ±0.5%
Current - Output 15 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply -
Temperature Coefficient 100ppm/°C
Reference Type Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz 180µVrms
Series -
Current - Cathode 125 µA
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 10V