Texas Instruments
Producto No:
LM43600PWPEVM
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
STEP-DOWN CONVERTER EVAL MOD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 500mA |
| Product Status | Active |
| Series | SIMPLE SWITCHER® |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | 500kHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Voltage - Output | 3.3V |
| Board Type | Fully Populated |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Texas Instruments |
| Utilized IC / Part | LM43600 |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 3.5V ~ 36V |
| Base Product Number | LM43600 |