Texas Instruments
Producto No:
LM4832MX/NOPB
Fabricante:
Paquete:
28-SOIC
Lote:
-
Descripción:
IC AMP CLSS AB STER 250MW 28SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Type | 2-Channel (Stereo) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 250mW x 2 @ 8Ohm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
| Series | Boomer® |
| Type | Class AB |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Features | 3D, Depop, I²C, Microphone, Mute, Shutdown, Tone and Volume Control |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LM4832 |