Texas Instruments
Producto No:
LM49370RL/NOPB
Fabricante:
Paquete:
49-DSBGA
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC AMP CLASS D MONO 1.2W 49DSBGA
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Type | 1-Channel (Mono) with Mono and Stereo Headphones |
| Max Output Power x Channels @ Load | 1.2W x 1 @ 8Ohm; 52mW x 2 @ 16Ohm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 49-DSBGA |
| Series | Boomer®, PowerWise® |
| Type | Class D |
| Package / Case | 49-WFBGA, DSBGA |
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Features | 3D, Depop, I²C, I²S, Microphone, Mute, PCM, Shutdown, SPI, Standby, Volume Control |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LM49370 |