LM5007SD/NOPB
Texas Instruments
Producto No:
LM5007SD/NOPB
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
8-WSON (4x4)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IC REG BUCK ADJ 500MA 8WSON
En stock : 2500
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 75V
Output Type Adjustable
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 73V
Product Status Active
Supplier Device Package 8-WSON (4x4)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 8-WDFN Exposed Pad
Frequency - Switching -
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V