Texas Instruments
Producto No:
LM5010MHX/NOPB
Fabricante:
Paquete:
14-HTSSOP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG BUCK ADJ 1A 14HTSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.6195
$3.6195
10
$3.2547
$32.547
25
$3.07648
$76.912
100
$2.66646
$266.646
250
$2.52966
$632.415
500
$2.269873
$1134.9365
1000
$1.914345
$1914.345
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 75V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 70V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 14-HTSSOP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 8V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 14-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Frequency - Switching | 100kHz ~ 1MHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LM5010 |