LM53603BQPWPRDN
Texas Instruments
Producto No:
LM53603BQPWPRDN
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
16-HTSSOP
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
PROTOTYPE
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 36V
Output Type Adjustable
Current - Output 3A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 10V
Product Status Active
Supplier Device Package 16-HTSSOP
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3.5V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Frequency - Switching 2.1MHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V