LM6154BCM/NOPB
Texas Instruments
Producto No:
LM6154BCM/NOPB
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
14-SOIC
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
En stock : 1458
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Voltage - Supply Span (Max) 24 V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Output Type Rail-to-Rail
Slew Rate 30V/µs
Gain Bandwidth Product 80 MHz
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 1.6mA (x4 Channels)
Current - Input Bias 500 nA
Product Status Active
Supplier Device Package 14-SOIC
Voltage - Input Offset 300 µV
Series -
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply Span (Min) 2.7 V
Mfr Texas Instruments
Number of Circuits 4
Package Tube
Amplifier Type General Purpose
Current - Output / Channel 16.9 mA