LM9071SX/S5000467
Texas Instruments
Producto No:
LM9071SX/S5000467
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
DDPAK/TO-263-5
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
PROTOTYPE
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 4 mA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 26V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 250mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 50 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package DDPAK/TO-263-5
Control Features Enable, Reset
Series -
Package / Case TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Protection Features Load Dump, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 5V
Voltage Dropout (Max) 0.8V @ 250mA