Hogar / Fixed Inductors / LMCNF2012KKTR24MA
minImg
LMCNF2012KKTR24MA
Taiyo Yuden
Producto No:
LMCNF2012KKTR24MA
Paquete:
0805
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 0.24 UH 4.8A 0.02 OHM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.8A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 20mOhm Max
Inductance 240 nH