Hogar / Fixed Inductors / LMDND2020KKT2R2MM
minImg
LMDND2020KKT2R2MM
Taiyo Yuden
Producto No:
LMDND2020KKT2R2MM
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
FIXED IND 2.2 UH 1.2A 0.165 OHM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.65A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 165mOhm
Inductance 2.2 µH