LMK316BJ335KF-T
Taiyo Yuden
Producto No:
LMK316BJ335KF-T
Descripción:
CAP CER 3.3UF 10V X5R 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series M
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 3.3 µF