LMR36506R5RPER
Texas Instruments
Producto No:
LMR36506R5RPER
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
9-VQFN-HR (2x2)
Descripción:
IC REG BUCK 5V 600MA 9VQFN
En stock : 2470
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 65V
Output Type Fixed
Current - Output 600mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 9-VQFN-HR (2x2)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 9-VFQFN
Frequency - Switching 200kHz ~ 2.2MHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 5V