Hogar / Fixed Inductors / LMRNJ10145GL152MN
minImg
LMRNJ10145GL152MN
Taiyo Yuden
Producto No:
LMRNJ10145GL152MN
Descripción:
FIXED IND 1.5MH 270MA 4.44OHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 360mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 270 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.7Ohm Max
Inductance 1.5 mH